Sorozat Szemle : Spartacus - Az aréna Istenei

Mint ahogy már anno a Spartacus- Vér és homok videóban említettem, készült annak egy előzmény sorozata is. Ez az Aréna Isthttp://fc02.deviantart.net/fs71/i/2011/027/6/3/spartacus__gods_of_the_arena_by_quezen-d385k96.jpgenei.
 A történet ismét a Batiatus ház köré fonódik. A ludusnak ekkor még nincsenek bajnokai, sőt, még komolyabb tornameghívásai sem. Igazából ez az előzmény story Batiatus, Crixus, és a ludus felemelkedéséről szól.
 
A legelső dolog, ami meglepett, az az, hogy a készítők nagyon sokat javítottak a látványon. A videóban említett CGI hibákat (égbolt pl.) kijavították, és nekem úgy tűnt, hogy a fényképezés is sokkal fejlettebb, mint a korábbiakban. 
 
A történetvezetés mit sem változott, szinte ugyanaz az alap koncepció, mint eredetileg. Egy kis csavar van benne: Itt Crixus felemelkedését követhetjük nyomon, ugye a Vér és homoknál Spartacus volt ugyanebben a "beállításban". Az "elődhöz" hasonlóan itt is vannak kisebb-nagyobb konfliktus.  Itt főleg a birodalom vezető rabszolga kereskedőjével ,Tulliussal való összezörrenést értem. Igazából itt ez kap fő szálat, amit nem is akárhogy varrnak el. Továbbá gondot okoz az is, hogy Batiatus apja is visszatér, és a régi helyzetet próbálja visszahozni.
 
Rátérnék a karakterekre, ugyanis itt van mit "kitárgyalni".
Kezdeném is a fő karakterünkkel, Batiatussal (John Hannah). Őt ugye a Vér és homokban egy ármánykodó, nagyravágyó ladistának ismertük meg. Ehhez képest itt pálfordulást vett a beállítottsága. Nyilván ez azért van ,mert itt még sikerei elmaradtak, és vagyona is jóval kisebb volt. Összességében itt inkább szimpatikus, mint az elődben.
A sor Lucretiával (Lucy Lawless) folytatnám. Anno a videóban elmondtuk, hogy ő volt az egyik legnegatívabb karakter. Ez most csekély mértékben ugyan, de megváltozik. Itt már ő is inkább pozitív, mint negatív szereplő. Elég sokoldalúra csinálták a karakterét itt is, de a fő elemei megmaradtak.
Crixus(Manu Benett) karaktere ment át az egyik legnagyobb változáson. Ő volt az előd egyik "főgonosza", de itt még ő is rabszolgasorsból indul, csakúgy, mint anno Spartacus. Ő is ugyanazt a szamár létrát járja be, mint az előbb említett gladiátor. Igazából nekem ő volt a kedvenc karakterem.
Itt van Solonius(Craig Walsh Wrightson) is , aki a Vér és homokban szintén ellenséges karaktert kapott. Itt meglepően láttam, hogy a Batiatus ház egyik barátja, aki későbbi afférok után lett nagy ellenség.
A sorozat főgonosza egyértelműen Tullius(Stephen Lovatt). Az ő karaktere az egyik legkiemelkedőbb, és ő az egyik, akivel a "jövőben" már nem találkozunk. Itt ő a főgonosz, ennek megfelelő karaktert kapott. Mindent megtesz hírneve megtartásának érdekében, és azért is, hogy a Batiatus házat porba tiporja.
Oenemaus (Peter Mensah) karakterét is ismerhetik azok, akik látták a Vér és homokot. Ott Doctoreként szerepel. Itt is ugyan azt a pozitív, később önmegtartóztató karaktert http://blog.chron.com/tubular/files/legacy/archives/sillyhats.jpgkapta.
Gannicus (Dustin Clare) az utolsó karakter, akiről beszélnék. Ő a ház legfőbb megélhetési forrása, és legjobbja is. Az ő megszerzése miatt pattant ki a szikra Tullius és Batiatus között. Emellett ő Crixus fő ellenfele is.
A végére maradt Ashur(Nick Tarabay). Az ő karaktere igazából semmit nem változott.
 
A sorozatban a legnagyobb pozitívum az, hogy az elődje fölé nőtt. Hiába csak hat részes minisorozat, szerintem mégis kenterbe veri a Vér és homokot. Minden tisztázatlan kérdésre, történésre választ ad. Az akció jelenetekből lényegesen több van, és magasabb szintűek is, mint az elődben. A színészi játékok is parádésak, mondjuk ez anno is így volt.

Mindenesetre várom a Vér és homok 2. évadát, amely valószínűleg 2012 januárjára ígérkezik.
 


 


 

Címkék: sorozat szemle 

A bejegyzés trackback címe:

https://perfectinsanity.blog.hu/api/trackback/id/tr262874970

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.