Coming Soon 2012 by danialves (1. rész)
Úgy néz ki, idén a világvége mellett rengeteg remek alkotás is fog érkezni, és mivel minden filmes oldal (a Perfect Insanity-t is beleévrtve) tele van a jobbnál jobbnak ígérkező filmek trailereivel, elérkezettnek láttam az időt, hogy alkossak egy kis összefoglalót a várható mozikról. Mivel a mezőny meglehetősen nagy, ezért igyekeztem elsősorban csak azokat a filmeket kiválasztani, amelyek nem sülhetnek el rosszul. Azokat az alkotásokat, amelyekről magam sem tudom, hogy mit gondoljak, a következő posztban fogom taglalni.
MS One: Maximum Security
Futott már Lockout cím alatt is, most úgy néz ki, a fent olvasható néven találhatunk rá Luc Besson legfrissebb munkájára, amelyet egy elsőfilmes rendezőpárosra bízott. Ennek ellenére nem hiszem, hogy tartanunk kellene attól, hogy egy rossz akció-sci-fi lesz a végeredmény, ha olyan ember írja a forgatókönyvet, akinek Az ötödik elem és az Elrabolva fűződik a nevéhez. Ráadásul ezúttal elképesztő látványt is kapunk, ahogy az az előzetesből is kivehető.
A történet röviden: a Guy Pearce által játszott karaktert ráveszi a kormányt, hogy mentse ki az elnök lányát (Maggie Grace) egy börtönlázadás kellős közepéből. Azonban a probléma abban rejlik, hogy ez a börtön az űrben található, jelentősen megnehezítve a be és a kijutást.
Prometheus
Ridley Scott egy emberöltőnyi idő után visszatér az Alien-univerzumhoz, az 1979-es film előzményével, amit ezúttal nagy adag CGI-vel is megtámogat a jelek szerint. Érdekesség, hogy az előzetes információk szerint nem lesz benne egyetlen Alien sem, valamint a történet hivatalos összefoglalója is nélkülöz minden olyan kifejezést, amely az első részhez kapcsolhatná a Prometheus-t. Ezzel szemben a marketing a rendezővel együtt azt emeli ki, hogy a középpontban az emberiség eredetével kapcsolatos kutatás áll, amely könnyen egyben a fajunk kihalásához is vezethet. Meglátjuk, hogy ez ködösítés-e, vagy valóban nem futunk össze a Halállal, de az biztosra vehető, hogy unatkozni nem fogunk egy percig sem.
The Dark Knight Rises
Az egyetlen 2012-es alkotás, ahol a cím és a rendező neve elég ahhoz, hogy biztosak legyünk benne, kevés jobb filmet fogunk látni jövőre a Batman-trilógia záró darabjánál. Nincs is értelme sokat írnom, tesssék megnézni az előzetest és számolni a napokat a premierig.
The Bourne Legacy
Miután Matt Damon, és a rendező Paul Greengrass otthagyta a projektet, nem sok remény látszott a negyedik Bourne-film létrejöttére. Viszont szerencsére maradt a trilógia forgatókönyveit jegyző Toni Gilroy, akit ráadásul még a rendezői székbe is beültettek, szóval én semmiképpen nem tartok attól, hogy főszereplő/karakter leváltása bármilyen minőségbeli romlást eredményezne.
Looper
Egy sci-firől van szó, amely egy időutazó bérgyilkossal foglalkozik, aki egyik nap azt a feladatot kapja, hogy ölje meg jövőbeli önmagát. Joseph Gordon-Levitt és Bruce Willis tehát ugyanazt a karaktert fogja alakítani, és számomra ez a két név a biztosíték arra, hogy nem fogunk csalódni a filmben.
Cloud Atlas
A Mátrixot és a V, mint vérbosszút jegyző Wachowski fivérek ez alkalommal ismét egy sci-fi-t hoznak el nekünk. Tekintve, hogy idáig ritkán nyúltak mellé, ez alkalommal is bízom egy kiváló végeredményben. A hat szálon futó történet az 1850-es években kezdődik, és a jövőben ér véget, ezzel lehetőséget adva sok remek színész felvonultatására (Tom Hanks, Hugo Weaving, Susan Sarandon).
A hobbit: váratlan utazás
A Gyűrűk ura nosztalgia, és Andy Serkis Gollamként való visszatérése két elég nyomós érv alapból ahhoz, hogy mindenképpen megnézzük ezt a filmet. De visszatér a gyönyörű új-zélandi táj is, valamint aki olvasta a könyvet, tudhatja, hogy akcióban sem lesz nagyon hiány.
Detachment
Ha már esetleg unjátok a sok sci-fi és a akciófilmet, akkor itt egy üdítő kivétel. Tony Kaye (Amerikai história X) legújabb filmje egy helyettesítő tanár (Adrien Brody) történetét dolgozza fel. Bár nyilvánvalóan rengeteg klisét is fel lehetne vonultatni a téma kapcsán, biztos vagyok benne, hogy a rendező és a főszereplő egy sokkal tartalmasabb drámát fog letenni az asztalra
Moonrise Kingdom
A meglehetősen egyedi stílust képviselő Wes Anderson idén újabb filmet hoz el nekünk. A Moonrise Kingdom két gyerek történetét meséli el, akik 1965-ben megszöknek otthonról, hogy a vadonban éljenek, ezzel hatalmas felfordulást okozva a nekik otthont adó kisvárosban. Ha rendező neve nem elég garancia a sikerre, akkor még mindig ott van a szereplőgárdában Bruce Willis, Edward Norton és Bill Murray, ennyi elég kell, hogy legyen egy jó hangulatú vígjátékhoz.
Címkék: comingsoonA bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Gaben No.1 2012.02.13. 19:42:51
danialves · http://smokingbarrels.blog.hu 2012.02.13. 19:55:36
Én talán az utsó kettőre nem mennék el, de csak azért, mert annyira nem látványosak